Eğitim Güncel Manşetler

Polis adayları, hayallerine Kocaeli’de kavuşuyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Ücretsiz Spor Özel Yetenek Kursları polis olmak isteyen gençlerin umudu olmayı sürdürüyor.  Kocaeli’nde çok sayıda genç POMEM fiziki yeterlilik sınavlarına Kocaeli..

Polis adayları, hayallerine Kocaeli’de kavuşuyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Ücretsiz Spor Özel Yetenek Kursları polis olmak isteyen gençlerin umudu olmayı sürdürüyor.  Kocaeli’nde çok sayıda genç POMEM fiziki yeterlilik sınavlarına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı Ücretsiz Spor Özel Yetenek Kurslarında hazırlanıyor. Daha önceki dönemlerde sınavlara bu kurslarda hazırlanan gençler, başarılı olarak polis olmaya hak kazanmıştı.

ÜCRETSİZ OLMASI BÜYÜK AVANTAJ

Polis olmak isteyen gençlerin fiziki yeterlilik sınavlarında başarılı olması gerekiyor. Bu sınavlara hazırlanmak ise ciddi bir maliyeti doğuruyor. Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirdiği bir çalışma ile gençlerin bu yöndeki sıkıntısını ortadan kaldırdı. Açılan ücretsiz spor özel yetenek kurslarıyla gençler artık bu sınavlara ücretsiz olarak hazırlanabiliyor. Eğitimde fırsat eşitliğine yönelik önemli bir uygulama olan Ücretsiz Spor Özel Yetenek Kursları sayesinde bugüne kadar çok sayıda genç polislik mesleğine girmeyi başardı.

POLİS OLMAK İÇİN ÇALIŞIYORLAR

Bilindiği gibi Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından, 21. Dönem kapsamında13 bin polis alınacak. Kocaeli’nde çok sayıda öğrenci bu sınava girerek polis olmayı hedefliyor. Öğrenciler, POMEM’in fiziki yeterlilik sınavlarına herzaman olduğu gibi Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı Ücretsiz Spor Özel Yetenek Kurslarında hazırlanıyor.

ALANINDA UZMAN EĞİTMENLER

Kurslar, alanında uzman eğitmenler tarafından veriliyor. Bu kapsamda tempolu koşu, açma-germe hareketleri, arttırma koşulları, şınav ve mekik egzersizleri yaptırılıyor. Diril ve koordinasyon çalışmaları ile kuvvet ve dayanıklılık antrenmanları Vezirçiftliği Spor Salonu’nda gerçekleştiriliyor.

BİREBİR ÖLÇÜDEKİ PARKURDA ÇALIŞIYORLAR

Büyükşehir Belediyesi, sınavların gerçekleştirildiği parkurların birebir özelliklerini Vezirçiftliği Spor Salonu’nda oluşturdu. Söz konusu parkurların birebir orandaki ölçüleri fotosel eşliğinde derecelendirildi. Öğrencilere kurslarda, sınavlarda karşılaşacakları etaplar çalıştırılıyor. Bunlar arasında diril ve koordinasyon çalışmaları ile kuvvet ve dayanıklılık antrenmanları yer alıyor. Gençler sınavlara girdikleri parkuru tanıdıkları için zorlanmadan başarıya ulaşıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL