Renkli Görüntülerle Sona Erdi

Darıca Belediyesi tarafından bu yıl 10. Düzenlenen Şehirler ve Kültürler Kaynaşması renkli görüntülerle sona erdi. 2007 yılında 7 dernekle başlayıp bu yıl 10. düzenlenen ve 39 derneğin katılımıyla gerçekleşen etkinliklerde..

Renkli Görüntülerle Sona Erdi

Darıca Belediyesi tarafından bu yıl 10. Düzenlenen Şehirler ve Kültürler Kaynaşması renkli görüntülerle sona erdi.

2007 yılında 7 dernekle başlayıp bu yıl 10. düzenlenen ve 39 derneğin katılımıyla gerçekleşen etkinliklerde ülkemizin değişik yerlerinden yüzbinlerce insan Darıca sahilde bir araya geldi. 15 Temmuz Programı ve final gecesiyle birlikte 41 gün süren etkinliklerde değişik siyasi partilerden milletvekilleri, belediye başkanları, kaymakam ve sivil toplum temsilcileri de Darıca’da hemşerilerini yalnız bırakmadı.  Programlar yerel ve ulusal basında sürekli yer bulurken, haberler aynı zamanda gece düzenleyen şehirlerin yerel medya temsilcilerine de servis edildi.

İNSANLAR SAHİLE AKIN ETTİ

Şehirler ve Kültürler Kaynaşması Darıca ve Kocaeli’nin tanıtımına büyük katkı sağlarken, etkinliklerde ülkemizin sevilen seslerinin yanı sıra horondan halaya, yöresel oyunlardan, şarkı, türkü ve folklör gösterilerine kadar, ülkemizin tüm gelenek ve görenekleri Darıca sahilde sergilendi. Bölge halkı kurulan stantlarda yöresel yiyecek ve içeceklerle tanışma fırsatı bulurken her akşam farklı bir ilin güzelliklerini tanıma fırsatı bulan vatandaşlar, etkinlikler boyunca adeta sahile akın etti.

15 TEMMUZ UNUTULMADI

Şehirler ve Kültürler Kaynaşması etkinliklerine hain darbe girişiminin yıl dönümü olan 15 Temmuz akşamı ara verilirken, Darıca Belediyesi 15 Temmuz akşamı şehitlerimiz anısında özel bir program düzenledi. Etkinlikler boyunca Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak tarafından yapılan konuşmalarda, tek devlet, tek millet, tek bayrak ve tek vatan vurgusu yapılırken, bazı gecelerde şehitlerimiz adına Kuran-ı Kerim okutuldu, program aralarında ise Darıca Belediyesi tarafından hazırlatılan ‘Nöbetteyiz’ isimli tanıtım reklamı gösterildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL