Sağlık Turizmi Yetki Belgesi Aldı

S.B.Ü Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi yapılan çalışmalar sonucunda, Sağlık Bakanlığınca “Sağlık Turizmi Yetki Belgesi” alan bölgedeki ilk Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmayı başardı. Sağlık Bakanlığı’nın 13 Temmuz 2017..

Sağlık Turizmi Yetki Belgesi Aldı

S.B.Ü Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi yapılan çalışmalar sonucunda, Sağlık Bakanlığınca “Sağlık Turizmi Yetki Belgesi” alan bölgedeki ilk Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmayı başardı.

Sağlık Bakanlığı’nın 13 Temmuz 2017 tarihinde 30123 sayı ile Resmi Gazetede yayınlayarak yürürlüğe giren “Uluslararası Sağlık Turizmi ve Turistin Sağlığı” yönetmeliği gereği, uluslararası sağlık hizmetlerinde faaliyet gösterecek hastaneler için 1 yıl içinde yetki belgesini alma mecburiyeti getirildi. Bu kapsamda S.B.Ü Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi de alt yapısını oluşturarak 23 Temmuz 2018 tarihinde başvurusunu yaptı. Bakanlık tarafından yapılan inceleme ve teftişler sonucu ülke çapında başvurusu kabul edilen hastaneler arasında bu belgeyi almaya hak kazanan Kocaeli’nin ilk Eğitim ve Araştırma Hastanesi oldu.

S.B.Ü Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç.Dr. Hüseyin Şaşkın, hastane olarak uluslararası hastaları kabul etmeye hazır olduklarını ifade ederek “Hastanemiz, sağlık alanındaki tüm yenilikçi ve ileri teknolojik donanımı kurumumuza kazandırmaya ve tecrübeli hekimlerimiz ile sağlık hizmeti vermeye çalışırken bir taraftan da sağlık yatırımlarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Hastanemizin Sağlık Turizmi Belgesini alması hem kurumumuza, hem şehrimize, hem de ülkemize büyük katma değer sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL