“Sağlık ve huzur içerisinde bir tatil süreci diliyorum”

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy Eğitim-Öğretim yılının sona ermesi vesilesiyle bir mesaj yaymladı. Vali Aksoy mesajında:”17 Eylül Pazartesi günü 395.435 öğrencimiz ve 25.321 öğretmenimiz ile başlayan 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı 14..

“Sağlık ve huzur içerisinde bir tatil süreci diliyorum”

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy Eğitim-Öğretim yılının sona ermesi vesilesiyle bir mesaj yaymladı.

Vali Aksoy mesajında:”17 Eylül Pazartesi günü 395.435 öğrencimiz ve 25.321 öğretmenimiz ile başlayan 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı 14 Haziran Cuma günü sona erecek ve sevgili öğrencilerimiz ile öğretmenlerimiz uzun bir tatil dönemine girecekler. Tüm öğrencilerimizin karne heyecanını paylaşıyor, sağlık ve huzur içerisinde bir tatil süreci geçirmelerini diliyorum.

Sürekli gelişen, birikim ve tecrübeler ışığında yenilenen bir süreç olan eğitim, insanı değerli kılmakta ve toplumu yüceltmektedir. Eğitim, milli kültürümüzü yaşatmanın en temel yoludur. Gelecek nesillerimize binlerce yıllık birikimimizi, kültürümüzü, tarihimizi, milli ve manevi değerlerimizi eğitimle aktarabiliriz. Gelişen ve değişen dünyada eğitime yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır. Amacımız evlatlarımızın, teknolojiye yön verebilen, donanımlı, okuyan, araştıran, sorgulayan güçlü bireyler olarak hayata hazır, sağlıklı ve mutlu bireyler olarak yetiştirilmesidir.

İlimizde de eğitimin her kademesinde daha iyiye ulaşmayı hedefliyor, bu bilinçle çalışmalarımıza yön veriyoruz. Her bir öğrencimiz bizim için ayrı bir değerdir. Büyük bir özveriyle yetiştirilen öğrencilerimizi geleceğimizin teminatı olarak görüyor, yarınlarımızı emanet edeceğimiz nesillerimizi en iyi şekilde yetiştirmek için çalışıyoruz.

Kıymetli Eğitim Yöneticileri ve Öğretmenler; 

Ülkemizi güçlü yarınlara taşıyacak yeni nesillerimizi yetiştirmek adına özveriyle yürüttüğünüz tüm çalışmalarınızı ve azminizi yürekten destekliyorum. Öğrencilerinizi evlatlarınızdan farklı görmediğinizi, tüm gücünüzle onların en iyi şekilde yetişmesi adına bu kutsal görevi severek ifa ettiğinizi biliyorum. Geleceğimizi inşa etme yolunda, eğitim adına yaktığınız meşaleyi sonsuza dek taşıyacağınıza inanıyorum.

Sizlere inanıyor, güveniyor ve başarılar diliyorum.

            Saygıdeğer veliler;

Çocuklarınızın okul başarılarında en az öğretmenler kadar sizlerin de önemli bir görevi bulunmaktadır. Bugün öğrencilerimize verilen karneler aynı zamanda anne ve babaların da çocuklarıyla ne kadar ilgilendiklerinin göstergesidir.

Çocuklarınızı sadece dönem sonunda aldıkları notlarla değerlendirmeyiniz. Bazı öğrencilerin karnelerinde arzu edilmeyen notlar olabilir. Karne notları nedeniyle çocukların özgüvenini zedeleyecek tutumlardan özenle kaçınmanızı, çocuklar üzerinde yıkıcı etkiler oluşturacak tepkiler yerine yapıcı, onarıcı, destek ve teşvik edici bir yaklaşım benimsemenizi sonuç alıcı olması bakımından çok önemli görüyorum. Cesareti kırılmış, özgüveni zedelenmiş bir çocuğun hayatı boyunca hatırlayacağı olumsuz etkiler, telafisi her zaman mümkün olan karne notlarından daha önemlidir.

Çocuklarınızla birlikte geçireceğiniz güzel zamanlar, onlara göstereceğiniz ilgi, alaka ve sevginiz onların hayat karşısında duruşlarını belirleyerek, başarılarını artıracaktır.

            Sevgili öğrenciler;

Geleceğimizin umudu ve ülkemizin istikbali olan sizler, yoğun ve yorucu bir yılın ardından çalışmalarınızı tamamlayarak karnelerinizi aldınız, yaz tatiline girdiniz. İnanıyorum ki tatilinizi, bol bol kitap okuyarak, aileniz ve arkadaşlarınızla nitelikli vakit geçirerek, eksiklerinizi tamamlayarak, sosyal ve kültürel faaliyetlerle ile kendinizi geliştirerek ve başarılarınızı daha da artırmak için değerlendireceksiniz.

Güçlü yarınlarımızın teminatı olan sizlerin, çağımızın tüm yeniliklerine hakim ve yarınlarımıza yön verecek bireyler olarak yetişmesi milletimiz için büyük önem taşımaktadır. Hepinizi azminiz, gayretleriniz ve başarılarınızdan dolayı kutluyor, iyi tatiller diliyorum.”dedi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL