“Sayın Milletvekilimiz kimleri kast ettiğini açıklamalıdır”

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan’ın, AKP Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz’ın Kocaeli’deki Fetö Üyeleri İle İlgili Televizyon Röportajı İle İlgili Basın Açıklaması: AKP Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, katıldığı televizyon programında..

“Sayın Milletvekilimiz kimleri kast ettiğini açıklamalıdır”

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan’ın, AKP Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz’ın Kocaeli’deki Fetö Üyeleri İle İlgili Televizyon Röportajı İle İlgili Basın Açıklaması:

AKP Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, katıldığı televizyon programında “Kocaeli ve Gebze bölgesinden Fetö ile ilişkileri bilinen isimlerin sokakta dolaşması bizi yaralıyor” açıklamasında bulunmuştu.

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan” Sayın Milletvekilimiz kimleri kast ettiğini açıklamalıdır.

Terör bağlantısı olan kişiler biliniyorsa üstü kapalı değil, açık açık deklare edilmelidir.” Dedi

Açıklamalar Suç Duyurusu Niteliğindedir. 

Tarhan, “Böyle bir durumda açıklamalar suç duyurusu niteliğindedir. Cumhuriyet Savcıları derhal gereğini yerine getirmeli ve soruşturma başlatmalıdır.

Bir Milletvekilimiz Fetö terör örgütünün üyesi olduğunu bildiğim kişiler var diyorsa Yargı derhal bu konunun üzerine gitmeli ve hukuksal süreç başlatılmalıdır.”dedi

İma Ederek Olmaz Kimlerin Kast Edildiği Açıklanmalıdır. 

Tahsin Tarhan, ” 15 Temmuz sürecinde hep birlikte fetö terör örgütün nerelere nasıl sızabileceğini, engellenmezse neler olabileceğini çok acı bir şekilde tecrübe ettik.

Ne yazık ki sonrasındaki gelişmeler cadı avına dönüştü ve alakası olmayan kişiler, akademisyenler, gazeteciler Fetö ile ilişkilendirildiler.

Fetö ile mücadele ima ederek, işaret ederek yapılamaz. Sayın vekilimiz madem isimleri biliyor kimleri kast ettiğini açıklamalı ve gereğinin yapılması için konunun takipçisi olmalıdır.” dedi.

Herkes Üzerine Düşeni Ciddiyetle Yapmalı

Tahsin Tarhan,” Terör örgütlerinin her türlüsüyle yapılan mücadelede iktidar muhalefet demeden dim dik ayakta ve tek vucüt olmalıyız.

Kocaeli Türkiye’nin ekonomik anlamda taşıyıcı kolonu olan bir şehirdir. Bu şehirde Fetönün ası bile geçmemelidir. Kocaeli’de fetövü değil sanayicinin, işçinin, öğrencinin, emekçinin sorunlarına çözüm aranmalıdır. Tüm terör örgütlerini temizlemek için ne gerekiyorsa el birliğiyle yapmaya hazırız.”dedi

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL