Güncel Manşetler

SEDAŞ Kocaeli’de ki Minik Öğrencilerle Buluştu

SEDAŞ açık kapı uygulamasında minik öğrencileri misafir etti. Her hafta yaptıkları araştırma dersleri için bu kez SEDAŞ Kocaeli İşletmesi’nin yolunu tutan minik yüreklere, SEDAŞ Kocaeli İl Sorumlusu Çınar Aslan tarafından..

SEDAŞ Kocaeli’de ki Minik Öğrencilerle Buluştu

SEDAŞ açık kapı uygulamasında minik öğrencileri misafir etti.

Her hafta yaptıkları araştırma dersleri için bu kez SEDAŞ Kocaeli İşletmesi’nin yolunu tutan minik yüreklere, SEDAŞ Kocaeli İl Sorumlusu Çınar Aslan tarafından enerjinin verimli ve güvenli kullanılması ile ilgili çeşitli bilgiler anlatıldı.

SEDAŞ’ın entegre yönetim sistemi  kapsamında  Çevre, İş Güvenliği, Müşteri Memnuniyeti, İletişim ve Kalite Politikaları posterleri üzerinden görsellerle öğrencilere sunum yapan ve  Aslan, öğrencilerin yaş grubuna göre basit bir şekilde kendilerine enerji verimliliğinin nasıl sağlanabileceği ve hangi önlemleri alabileceklerini anlattı.

SEDAŞ’IN YARIŞMASINA BAŞVURACAKLAR

Minik öğrencilere, elektriği kullanırken, çevremiz, geleceğimiz, hem kendi, hem de ülkemizin bütçesi için verimli kullanmamız gerektiği hakkında bilgiler verdi. Çınar Aslan, SEDAŞ’ın Enerjisini En Verimli kullanan ve SEDAŞ’ın web sayfasından bilgilerini güncelleyerek başvuran 10 Aileye ödül vereceği yarışmasından da söz ederek, öğrencileri aileleri ile SEDAŞ web sayfasından yarışmaya katılmaya davet etti.   

ELEKTRİĞİN VERİMLİ VE GÜVENLİ KULLANIMI ANLATILDI

Ağaç yaşken eğilir düşüncesinden yola çıkılarak, anaokulu öğrencilerine enerjinin önemi, enerji kaynakları, elektriğin üretilmesi, verimli kullanılması, SEDAŞ’ın görevleri, faaliyetleri, elektriğin güvenli kullanımı da anlatıldı. Miniklerin bilinçlendirilmeleri sağlanırken, elektrik kullanılması sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli kurallara da dikkat çekildi. Kendilerine yapılan sunumu öğrenciler dikkatle dinlediler ve SEDAŞ Kocaeli İl Sorumlusu Çınar Aslan’a sorular yönelttiler. Ziyaretlerini tamamlayan Bilge Baykuş Anaokulu yöneticileri ve minik öğrenciler, başka bir grup öğrenci ile yine gelmek istediklerini  belirterek,  SEDAŞ’ın ilgili ve misafirperver yöneticilerine,  teşekkür ettiler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL