Şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınları ile yemek

Demokrasiye İndirilecek Darbeleri Milletimizin Asla Kabul Etmeyeceğini  15 Temmuz Günü Türk Milleti Bütün Dünyaya İspat Etmiştir. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle Vali Hüseyin Aksoy ve Eşi ’nin..

Şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınları ile yemek

Demokrasiye İndirilecek Darbeleri Milletimizin Asla Kabul Etmeyeceğini  15 Temmuz Günü Türk Milleti Bütün Dünyaya İspat Etmiştir.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle Vali Hüseyin Aksoy ve Eşi ’nin ev sahipliğinde şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınlarına yemek programı düzenlendi.

Yemeğe; Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, İlyas Şeker, Deniz Eğitim Öğretim- Garnizon Komutanı Tümamiral Kadir Yıldız,  Kocaeli  Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Erdal Yücel,  Adalet Komisyon Başkanı Muhittin Paça,   Vali Yardımcıları Dursun Balaban, Suat Yıldız, Osman Günaydın, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu ve eşi Zeynep Emiroğlu, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Osman Aslan ve eşi Suzan Aslan, İzmit Belediye Başkanı Fatma Hürriyet Kaplan, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Yümnü, siyasi parti temsilcileri, şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınları katıldı.

15 Temmuz Hain Darbe girişimini konu alan sinevizyon gösteriminin sunulmasının ardından program Fevziye Camii Müezzini Hüseyin Ayaz Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

Kocaeli  Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak’ın konuşmalarının ardından Vali Hüseyin Aksoy yaptığı konuşmalarında; “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle şehit aileleri ve gazilerimiz onuruna düzenlenmiş olduğumuz yemeğimize teşriflerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Bugün şehit ailelerimizle, gazilerimizle birlikte olmak üzere kentin bütün dinamikleri bir arada. Şehit ailelerimizi hiçbir zaman yalnız bırakmamak, onların vatan için en değerlileri olan canlarını toprağa vermiş olduğunu hiçbir zaman unutmamak için onların her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. 15 Temmuz gecesine baktığımızda gelişen ve büyüyen ülkemizin önünü kesmek üzere hain bir darbe teşebbüsünde bulunuldu. O gece Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın halkı demokrasiye sahip çıkma adına çağrısına bütün milletimiz karşılık verdi ve demokrasi nöbetini tutmaya başladı. Vatansever Silahlı Kuvvetler personeli ve emniyet mensuplarımızın gayretleriyle bu hain darbe teşebbüsü vatandaşımızla birlikte önlenmiş ve sonlandırılmıştır. Bu tür demokrasiye indirilecek darbeleri milletimizin asla kabul etmeyeceğini  15 Temmuz günü bir kez daha Türk milleti bütün dünyaya ispat etmiştir. Bu oldukça önemlidir ve egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu bir kez daha karşılık bulmuştur. Bu önemli gecede yaşamını kaybeden bütün şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyorum. Onların cesaretli duruşu darbecilerin başarılı olmamaları konusunda çok önemli bir dönüm noktası oluşturmuştur. Ülkemizin birliği ve dirliği, bağımsızlığını ilelebet sürdürebilmesi için başta terörle mücadele olmak üzere bir çok alanda şehitlerimiz olmuştur. Bugünde Hakkari’de 3 Jandarmamız şehit olmuştur. Hepsine Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun. Bu aziz vatanı bizlere bırakan bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum” diyen Vali Aksoy’un konuşmalarının ardından yemeğe geçildi.

Şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınları ile yenilen yemeğin ardından İl Müftüsü Sinan Cihan yemek duası okudu.

Programın ardından Vali Hüseyin Aksoy ve eşi , şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınları ile tek tek ilgilenerek, onlarla sohbet ettiler.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL