Şükür, Dilovası kaymakamına kitaplarını imzaladı 

Tarihçi Rıdvan Şükür, Dilovası kaymakamına kitaplarını imzaladı     Tarihçi Rıdvan Şükür,  Dilovası Kaymakamı Dr. Metin Kubilay’ı makamında ziyaret etti. Görüşme sırasında yayınlamış olduğu kitapları hakkında Dilovası kaymakamı Dr. Metin Kubilay’ı bilgilendirdi.     ..

Şükür, Dilovası kaymakamına kitaplarını imzaladı 

Tarihçi Rıdvan Şükür, Dilovası kaymakamına kitaplarını imzaladı  

 

Tarihçi Rıdvan Şükür,  Dilovası Kaymakamı Dr. Metin Kubilay’ı makamında ziyaret etti. Görüşme sırasında yayınlamış olduğu kitapları hakkında Dilovası kaymakamı Dr. Metin Kubilay’ı bilgilendirdi.     

 

Dilovası Kaymakamını ziyareti sırasında çalışmaları ve yayınları hakkında bilgi veren tarihçi Şükür, Kocaeli Üzüm bayramları ve Gebze çevresinde kırsal yerleşim kitaplarını imzalayarak ilçe kaymakamına takdim etti.

1938 yılında ilk kez Hereke’de kutlanmaya başlayan ve daha sonra 1939 yılında ise Eskihisar’da kutlanan Kocaeli üzüm bayramları hakkında Dilovası ilçe kaymakamını bilgilendirdi.

 

Gebze çevresinde Kırsal yerleşim kitabı ise günümüz Dilovası ilçesinin köylerinin içinde bulunduğu köylerin Cumhuriyet dönemi durumlarını ele alıyor.  Görüşmeye Dilovası ilçe Milli Eğitim Müdürü Murat Balay’da katıldı.

Tarihçi Şükür, kendisine yakın ilgi gösteren Dilovası ilçe kaymakamına teşekkür etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL