Tarhan “Çanakkale Zaferi, Milletimizin bağımsızlığa olan aşkının en önemli sembollerinden biridir”

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan 18 Mart Çanakkale Şehitleri ile ilgili mesaj yayınladı. “Çanakkale Zaferi’nin yalnızca Türk tarihinin değil, dünya tarihinin de en önemli kahramanlık destanlarından biridir. Çanakkale Zaferi, Yüce..

Tarhan “Çanakkale Zaferi, Milletimizin bağımsızlığa olan aşkının en önemli sembollerinden biridir”

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan 18 Mart Çanakkale Şehitleri ile ilgili mesaj yayınladı.

“Çanakkale Zaferi’nin yalnızca Türk tarihinin değil, dünya tarihinin de en önemli kahramanlık destanlarından biridir.

Çanakkale Zaferi, Yüce Türk Milleti’nin bağımsızlığa olan aşkının en önemli sembollerinden biridir. Bu zafer, kahraman askerlerimizin dünya tarihine geçen bir kahramanlık mücadelesidir.

Zamanın en güçlü ordularına karşı imanı, inancı, canı ve vatan sevgisiyle mücadele eden kahraman Türk askeri, Çanakkale’yi bir destan haline getirmiştir. Vatanımızı işgal etmeye gelen düşman ordularına Çanakkale’yi geçilmez kılmıştır.

Türk milleti Çanakkale’de elde ettiği üstün başarısı ile dünyaya, bağımsızlığı ve vatan toprağı söz konusu olduğunda, karşısında hiçbir gücün duramayacağını en net şekilde göstermiştir

Bugün ihtiyaç duyduğumuz, birliğin, beraberliğin, dayanışma içinde olmanın, hoşgörünün, yardımlaşmanın, tek vücut bir bilek olmanın, barış şarkıları söylemenin temeli 18 Mart 1915 yılında atılmıştır.

Binlerce isimsiz kahramanın, ırk, dil, din cinsiyet ayırmadan bağımsızlık ve vatan bütünlüğü uğruna neler yapabileceği tüm dünya uluslarına ders olmuştur.

Cumhuriyet tarihimizin ilk kıvılcımı olan Çanakkale Savaşı, tarihi bir sürecin başlangıcı olmuştur.

Cumhuriyetimizin, demokrasimizin, adaletimizin, özgür düşüncenin zor günlerden geçtiği bu günlerde bizlere ışık olacak 103 yıl önceki o birliktelik ruhudur.

Bu vesileyle güzelim yurdumuzu bize mukaddes bir vatan kılan, başta Çanakkale Şehitlerimizi, İstiklal Savaşımızın Kahramanlarını, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle yâd ediyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL