Tarhan:Satarak Değil Üreterek, Kaynak Yaratılmalıdır

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, “Ekonomik Krizi Toprak Satarak Aşacağını Sanan Miras Yedi Anlayışına karşıyız” dedi. Tahsin Tarhan, “Maalesef Kocaeli’de vatandaşın nefes aldığı yeşil alanlar 3 senedir satıldı satılacak ikilemi arasında..

Tarhan:Satarak Değil Üreterek, Kaynak Yaratılmalıdır

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, “Ekonomik Krizi Toprak Satarak Aşacağını Sanan Miras Yedi Anlayışına karşıyız” dedi.

Tahsin Tarhan, “Maalesef Kocaeli’de vatandaşın nefes aldığı yeşil alanlar 3 senedir satıldı satılacak ikilemi arasında gidip geliyor.

Daha önce TOKİ eliyle Gebze Askeri Kışlası ve Darıca Askeri Kışlası’nın satılacağı, Büyük Şehir Belediyesi’ne devredileceği gündeme geldiğinde bu alanların halkın nefes aldığı yeşil alanlar olduğunu ve değerlendirilecekse ona göre değerlendirilmesi gerektiğini defalarca dile getirmiş ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Gündemine taşımıştık.

Kamuoyu baskısı ve oluşan ortak muhalefetle bu yanlıştan vazgeçenler şimdi de Gölcük’te konut dışı kentsel çalışma alanlarıyla, Dilovası’ndaki diğer tarım niteliğinde imarlı arsaları satışa sunuyorlar.

Defalarca söyledik tekrar söylüyoruz. Satarak Değil Üreterek, Kaynak Yaratılmalıdır.” Dedi

MİRAS YEDİ YÖNETİM ANLAYIŞINA İZİN VERMEYECEĞİZ

 Tahsin Tarhan, “İktidar ülkeyi sürüklediği ekonomik buhrandan kurtulmanın yollarını arıyor. Bu çok doğal ve olması gereken. Ancak bunu gerçekleştirirken bu zamana kadar yaptığı hatalardan ders çıkarmalıdır.

Özelleştirme adı altında Türkiye’nin üretim yapan bütün fabrikaları ve ağır sanayi kuruluşları satıldı. Limanlar, Madenler, Bankalar her şey yabancı sermayenin eline geçti ve üretmeden tüketen, elde ettiği geliri betona yatıran bir Türkiye Yaratıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL