Güncel Manşetler

Tarla yolları yenilendi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi il genelinde yol yapım ve onarım çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi özellikle tarım arazisi yollarının yapımı için büyük bir hizmet seferberliği başlattı. Yolların iyileştirilmesi ile..

Tarla yolları yenilendi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi il genelinde yol yapım ve onarım çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi özellikle tarım arazisi yollarının yapımı için büyük bir hizmet seferberliği başlattı. Yolların iyileştirilmesi ile birlikte, mahsulün tarlada kalması önlenerek çiftçilerin ürünleri daha kolay ve hızlı olarak şehre ulaştırılıyor. Bu kapsamda Kandıra, Kartepe, Gölcük ve Karamürsel ilçelerindeki kırsal bölgelerde yol yapım çalışmaları gerçekleştirildi.

YOLLAR GENİŞLEDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri kırsal mahallelerde mevcut tarla yollarında bakım ve onarıma devam ediyor. 2017 yılı içinde 2 bin 37 km`lik köy tarım arazi yolları greyder ile düzenledi. Özellikle yeni açılan tarla yolları kırsal bölgelerdeki vatandaşların yüzünü güldürüyor. Daha önce tarla yollarının fiziki şartları iyi olmadığı için vatandaşlar tarlalarına ulaşmakta zorluk çekiyordu. Yetiştirdikleri ürünleri pazara ulaştırmakta zorlanan köylülerin sıkıntısı, yeni yapılan yollarla giderilmiş oldu.

VATANDAŞ MEMNUN

Çiftçiler, daha önce ulaşmakta zorlandıkları tarlalarına artık araçlarıyla rahatlıkla ulaşıyorlar. Kırsal bölgelerdeki vatandaşlar tarlalarına rahatlıkla ulaşıp ürünlerin taşıyabildiklerini belirttiler. Yolların genişlediğini de belirten vatandaşlar, başta Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu olmak üzere, emeği geçen büyükşehir ekiplerine teşekkür ettiler. Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Lütfi Efil, “Kırsal bölgelerde kısa sürede tamamlanacak çalışmalarla köy yolları da kent merkezindeki mahallelerden farksız olacak” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL