Terzilerin sıkıntılarını dinlediler

Saadet Kadın Kolları Terzileri Ziyaret Etti Saadet Partisi Çayırova İlçe Kadın Kolları ‘4 Haziran Terziler Haftası’ sebebiyle Çayırova İlçesinde faaliyet gösteren kadın terzileri ziyaret etti. İlçe Başkanı Aynur Karacan, yaptığı..

Terzilerin sıkıntılarını dinlediler

Saadet Kadın Kolları Terzileri Ziyaret Etti

Saadet Partisi Çayırova İlçe Kadın Kolları ‘4 Haziran Terziler Haftası’ sebebiyle Çayırova İlçesinde faaliyet gösteren kadın terzileri ziyaret etti. İlçe Başkanı Aynur Karacan, yaptığı ziyaretlerde terzilerin sıkıntılarını dinledi ve fikir alışverişinde bulundu.

Saadet Partisi Çayırova İlçe Kadın Kolları Başkanı Aynur Karacan, terziler haftası sebebiyle Çayırova İlçesinden faaliyet gösteren kadın terzileri ziyaret etti. ‘Küçük esnaf statüsünde terziliğin hizmet sektörünün önemli bir halkası olduğunu ifade eden Karacan, ekonomik sorunların olumsuz şartlarından terzilerimiz de fazlasıyla etkilenmektedir’ dedi. Karacan şöyle devam etti.

TERZİLER (esnaf) ZOR DURUMDA

‘İnsanlık tarihiyle birlikte var olan terzilik ölümsüz bir meslektir ve milyonlarca insanın bugüne kadar geçim kaynağı olmuştur. Ancak bugün emeğinin karşılığını almak bir kenara olumsuz ekonomik şartların yaşandığı bu günlerde, minimum beklenti olan karın tokluğu bile karşılanmıyor. Düğün, nişan, bayram vs. gibi terzilerin en önemli gelir kaynakları salgın dönemi kapanmalarıyla ortadan kalkmıştır. Mevcut durum gerçekten çok zor terzi esnafımız vergisini, sigortasını, faturalarını, kirasını nasıl ödeyeceğini gerçekten şaşırmış durumdadır. Terzilerimizin birçoğu açıklanan kira desteklerinden de yararlanamamıştır. Ekonomiyi oluşturan tüm sektörlerde olduğu gibi terzilik sektöründe bulunan esnaflarımızda acil çözüm bekliyor.

SAADET İKTİDARI ÇÖZECEK

Saadet Partisi Çayırova İlçe Kadın Kolları olarak terzilerimizi ziyaret ederek onlarla hasbihal edip dertlerini ve sıkıntılarını dinleyerek destek olmak istedik. Bu vesileyle tekrar tüm terzi esnafımızın ‘4 Haziran terziler haftası’ kutlu olsun diyorum ve Saadet iktidarında yerelden genele tüm emekçilerimiz emeğinin ve alın terinin karşılığını fazlasıyla alacak diyorum’ dedi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL