Güncel Manşetler Spor

TÜGVA Kocaeli Turnuvasının Şampiyonu “KIRIM”

TÜGVA KOCAELİ TURNUVASINDA ŞAMPİYON “KIRIM”  TÜGVA Kocaeli’nin bu yıl ikincisini düzenlediği Osmanlı Şehirleri Turnuvası dün akşam oynanan final ve üçüncülük maçlarıyla sona erdi. Turnuvanın şampiyonu “KIRIM” takımı oldu. KIRAN KIRANA..

TÜGVA Kocaeli Turnuvasının Şampiyonu “KIRIM”
TÜGVA KOCAELİ TURNUVASINDA ŞAMPİYON “KIRIM”
154822_ekran-alintisi
 TÜGVA Kocaeli’nin bu yıl ikincisini düzenlediği Osmanlı Şehirleri Turnuvası dün akşam oynanan final ve üçüncülük maçlarıyla sona erdi. Turnuvanın şampiyonu “KIRIM” takımı oldu.
KIRAN KIRANA MÜCADELE SONRASI ZAFER KIRIM’IN OLDU
TÜGVA Kocaeli Lise Koordinatörlüğü’nün düzenlediği 20 takım ve 200 öğrencinin katılımıyla toplamda oynanan 50 karşılaşmanın ardından son bulan 2.Osmanlı Şehirleri Futbol Turnuvası’nın finalinde Kırım ve Saraybosna takımları karşı karşıya geldi. Maçın ilk dakikasından itibaren başlayan çekişmeli mücadele sonucunda KIRIM takımına tribünlerden gelen desteğin de etkisiyle 5-4’lük zaferiyle son buldu. Yılmadan oynayan Saraybosna takımı ise turnuvayı ikincilikle bitirdi. Üçüncülük maçında ise Halep ve Şam takımları karşı karşıya geldi. Mücadelenin sonucunda Halep takımı turnuvayı üçüncü olarak tamamladı. Turnuvanın en centilmen takımı Kudüs, Gol Kralı: Emirhan Yılmaz(Saraybosna), En iyi Kalecisi de Tayyip Köse(Şam) oldu.
KARŞILAŞMALARDAN SONRA ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş final ve üçüncülük karşılaşmalarını tribünden izledi. Final maçının ardından turnuvada ilk içe giren takımlar için ödül töreni yapıldı. Turnuvanın Şampiyonu KIRIM takımına Kupa, madalya ve birincilik ödülü olan Eşofman takımlarını Feyzullah Okumuş teslim etti. Tek tek tüm takım oyuncularını tebrik eden Okumuş, gençlerin birlik ve beraberlik içinde olduğu, böyle turnuvalara her zaman destek vereceklerini ifade etti.
YUSUF YAZICI “BUNLAR DAHA BAŞLANGIÇ” DEDİ
TÜGVA Kocaeli İl Temsilcisi Yusuf Yazıcı’da final karşılaşmasını Feyzullah Okumuş ile birlikte tribünlerden izledi. Karşılaşmanın ardından yaptığı konuşmada “ TÜGVA olarak Tüm Türkiye’de hayırlı işlere vesile olmak için çalışıyoruz. Hedefimiz tüm genç kardeşlerimize temas etmek, gönül dünyalarına girmektir. Bu sebeple gençlik için tüm yararlı faaliyetlere el atıyoruz, bundan sonra da atacağız. Bunlar daha başlangıç, TÜGVA’ yı gençliğe, geleceğe dair faydalı gördüğümüz her alanda göreceksiniz. Bugün de burada yaklaşık 20 gündür devam eden 200 öğrenci kardeşimizin kıyasıya ter döktüğü ve eğlendiği turnuvamızın Finali’ne şahitlik ettik. Şampiyon olan Kırım takımının tüm oyuncularını, turnuvaya katılan tüm takımların oyuncularını yürekten kutluyorum. Bizler onlarlayız, onlardan ricam onların da bizi bu kutlu yolda yalnız bırakmamalarıdır” dedi. Şampiyon olan takımla hatıra fotoğrafı çektiren Yazıcı ve yönetim kurulu seneye turnuvanın üçüncüsünü de yapacaklarını söyledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL