17 Ocak 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 148.636
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 6.436
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 165
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 8.812

Türel’den Büyükgöz’e Çağrı

                      Vatandaş Ve Esnafın Ekonomisi Zor Durumda   Saadet Partisi Gebze ilçe yönetimi Başkan Mustafa Türel’in başkanlığında haftalık toplantısını gerçekleştirdi. Yerel ve ülke geneline dair değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda koronavirüs sürecinde..

Türel’den Büyükgöz’e Çağrı

                      Vatandaş Ve Esnafın Ekonomisi Zor Durumda

 

Saadet Partisi Gebze ilçe yönetimi Başkan Mustafa Türel’in başkanlığında haftalık toplantısını gerçekleştirdi.

Yerel ve ülke geneline dair değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda koronavirüs sürecinde yaşanan ekonomik sorunlar da ele alındı.

Maddi ve manevi sıkıntı yaşayan toplumun bütün kesimlerin sorunlarının konuşulduğu toplantıda Başkan Türel, “Koronavirüs hastalığının artması ve kısıtlamaların uygulanması ile beraber vatandaş ve esnafın maddi kaygıları artarken, geçim sıkıntısı da ortaya çıkmaktadır. Bu problemler gün geçtikçe psikolojik travmalara, aile içi huzursuzluğa hatta şiddete yol açabilecek durumları da ortaya çıkartabilir” dedi.

Zinnur Büyükgöz’e Çağrıda Bulundu

Toplantıdaki değerlendirmesinde Gebze Belediyesi Başkanı Zinnur Büyükgöz’e de çağrıda bulunan Türel, “Bizler bu zor günlerin aşılması noktasında Gebze Belediye Başkanı’na bir çağrımız olacak: hizmete yönelik daha başlanmamış ya da başlama aşamasında olan park, spor alanı, sosyal donatı alanları, kompleksleri ya da vb hizmetlerin bir süreliğine dondurulmasını ve bu alanlara harcanacak paranın ekonomik zorluk yaşayan vatandaşlara ve esnafa aktarılmasının faydalı ve yerinde olacağını beyan ediyoruz” ifade etti.

Diğer taraftan koronavirüs salgınına dair duyarlılığın artırılması için de öneride bulunan Türel, “Bu ifade ile beraber şunları da belirtmek isteriz; billboardlarda, meydanda ki ekranda vb. iletişim mecralarında koronavirüs ile alakalı hassasiyeti artıracak bilgilendirme videolarının ya da görsellerinin paylaşılması vatandaşlarımızı daha duyarlı hale getirecektir” değerlendirmesinde bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.