Turizm Haftası Dolu Dolu Geçiyor

   Bu yıl 41’ncisi kutlanan Turizm Haftası Yapı ve Kredi Bankası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nde düzenlenen çeşitli etkinliklerle devam ediyor. Program kapsamında gerçekleştirilen kutlama programına Çayırova Kaymakamı  Hasan Gözen,Çayırova..

Turizm Haftası Dolu Dolu Geçiyor

   Bu yıl 41’ncisi kutlanan Turizm Haftası Yapı ve Kredi Bankası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nde düzenlenen çeşitli etkinliklerle devam ediyor.

Program kapsamında gerçekleştirilen kutlama programına Çayırova Kaymakamı  Hasan Gözen,Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Azmi Tunç,Kurum Müdürleri,İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri,veliler ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal marşı´nın ardından Çayırova Kaymakamı Hasan Gözen´in yaptığı açılış konuşmasında “Turizm Dünya’da en büyük rekabet unsurudur. Bir ülkenin tarihi, Turist yerleri de o ülkenin en önemli zenginlik kaynağıdır. Amacımız Dünya’ daki Turizm pastasından daha fazla pay alabilmek. Ve bu anlam da ülkemizde Turizm yatırımlarımız da artmıştır. Kocaeli Turizmi de ülke Turizmine bakıldığında yeterince pay almamıştır. Türkiye’ nin sanayide birinci il sırada yer alsak da Kocaeli aslında Turizmde zenginliği olan bir kenttir ve Ülke ekonomisine Turizmde ile de katkı sağlayabilir. Kocaeli’ nde Turizme daha fazla önem verilmeli daha fazla yatırım yapılmalıdır” dedi.

Yapı ve Kredi Bankası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerin hazırladığı koro,şarkı ve Türkü dinletisinin ardından halk oyunlarına geçildi. Yapı ve Kredi Bankası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin hazırladığı yöresel çadırların ve grafik bölüm sergisinin gezilmesiyle program sona erdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL