Tuzla-Çayırova bağlantı yolu, ulaşıma nefes aldıracak!

Büyükşehir Belediyesi Çayırova ile Tuzla Şifa Mahallesi arasında bağlantı yolları yapacak. Proje ile yeni geçiş köprüsü ve bağlantı yolları üzerinden Şifa Mahallesi ve  Çayırova’nın batı mahallelerindeki ana yollara kolay ulaşım..

Tuzla-Çayırova bağlantı yolu, ulaşıma nefes aldıracak!

Büyükşehir Belediyesi Çayırova ile Tuzla Şifa Mahallesi arasında bağlantı yolları yapacak.

Proje ile yeni geçiş köprüsü ve bağlantı yolları üzerinden Şifa Mahallesi ve  Çayırova’nın batı mahallelerindeki ana yollara kolay ulaşım sağlanacak. Daha önce ihalesi yapılan projenin yüklenici firması belli oldu. Güneş Yol İnşaat ve Kar asfalt ortaklığının yürüteceği yol çalışması 210 gün içinde tamamlanarak hizmete girecek. Proje çalışması yapılacak olan alanın yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı. Mevcutta Şekerpınar bağlantı yolu olan E-80’e doğrudan bağlantısı olmayan Şifa Mahallesi- Çayırova arasındaki ulaşım sorunu projeyle giderilecek.

 HER YÖNE ULAŞIM

Şu anda Çiftlik Caddesi üzerinden Şekerpınar bağlantı yoluna ulaşabilen Şifa Mahallesi sakinleri buradan Çayırova ve İzmit şehir merkezlerine ulaşım sağlıyor. Yeni projeyle E-80’e bağlantı sağlanarak hem doğu-batı hem de kuzey güney yönlü ulaşım gerçekleştirilebilecek. Mahallede yer alan tır parkının güney kısmına yapılacak olan geçiş köprüsü ve bağlantı yolları Şifa Mahallesi ile Çayırova Özgürlük Mahallesi’nin ulaşımlarını rahatlatacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL