Vali Aksoy ‘Çanakkale şanlı bir destandır’

18 Mart Şehitleri Anma Günü Ve Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümü Mesajı Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy mesajında:” Çanakkale, imkansız gibi görünen şartlarda düşmana geçit vermeyen, azmini imanın gücüyle ve vatan sevgisiyle birleştirip,..

Vali Aksoy ‘Çanakkale şanlı bir destandır’

18 Mart Şehitleri Anma Günü Ve Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümü Mesajı

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy mesajında:” Çanakkale, imkansız gibi görünen şartlarda düşmana geçit vermeyen, azmini imanın gücüyle ve vatan sevgisiyle birleştirip, bile bile ölüme giden kınalı kuzuların, Seyit Onbaşıların tarihe yazdığı şanlı bir destandır.

Çanakkale Zaferi, binlerce yıllık şanlı tarihe sahip milletimizin yeniden şahlanışının sembolü, inancın, azmin ve kararlılığın simgesidir.

Milletimizin tarih boyunca kazandığı en parlak zaferlerden ve en büyük kahramanlıklardan biri olan Çanakkale Zaferi, tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün yokluk ve imkansızlıklara rağmen vatanını canı pahasına nasıl savunduğunu göstermesi bakımından tarihi bir öneme sahiptir.

Bu zaferle, vatanımızı istila etmeye çalışan işgal kuvvetlerine  “Çanakkale geçilmez” dedirten Anadolu’nun her yerinden gelen kahramanlarımız, birlik ve beraberliğimizin ne kadar sağlam temellere dayandığını bütün dünyaya ilan etmişlerdir. Milletimizin ortaya koyduğu bu destan neticesinde adeta yeni bir tarih yazılmıştır. Çanakkale Destanının ölümsüz kahramanları, Türk Milleti’nin azminin, vatan aşkının, bayrak sevgisinin, hür ve bağımsız yaşama kararlılığının önünde hiçbir gücün duramayacağını bir kez daha kanıtlamışlardır.

Çanakkale’de kazanılan zaferle ortaya konulan sarsılmaz vatan sevgisi ve millet olma bilinci Kurtuluş Savaşı’nda da meşale olmuş, bütün fertleri ile el ele veren milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde nihai zafere ulaşmıştır.

Aziz Şehitlerimiz; sizler şehadet mertebesine ulaştıktan sonra unutulmaz kahramanlar olarak milletimizin kalbine gömüldünüz. Geride bıraktığınız anne-baba, eş ve çocuklarınız sizlerin milletimize emanetidir. Canlarınızı feda ederek, bizlere vatan olarak bıraktığınız topraklar üzerinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilelebet payidar kalacak, kutsal bayrağımız ebediyen semalarda dalgalanacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Türk Milleti’nin varlığı uğruna bir an bile terettüd etmeden canlarını feda eden aziz şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize de sonsuz şükranlarımı sunuyorum.”dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL