Güncel Manşetler

Vali Aksoy’dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesaja göre Vali Aksoy, “Gazi Mustafa..

Vali Aksoy’dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesaja göre Vali Aksoy, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yazılan kurtuluş destanının gururunu, heyecanını ve bu destanın varış noktası olan Cumhuriyetimizin ilanının 94. Yıldönümünü büyük bir coşkuyla kutluyoruz” ifadelerine yer verdi.

EDEBİLEŞMİŞTİR

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 da Samsun’da yaktığı Kurtuluş ve İstiklal ateşiyle başlayan mücadele Cumhuriyeti’nin ilanı ile nihai hedefine ulaşmış, böylece Türk Milleti’nin ve devletinin varlığı ebedileşmiştir.

CUMHURİYET EN BÜYÜK GÜVENCEMİZ

Cumhuriyet, her türlü imkânsızlıklara rağmen çok ağır bedeller ödenerek, örnek vatan sevgisi, hürriyet ve istiklal aşkıyla gösterilen kahramanlığın eseridir. Nitekim ezelden beridir hür yaşamış Türk Milleti Kurtuluş Savaşı’nı da bu azimle kazanmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eserim dediği Cumhuriyet, geleceğimizin de en büyük güvencesidir. Kurtuluş Savaşı milletimizin var olma mücadelesi, Cumhuriyet ise yeniden dirilişinin sembolüdür.

BÜYÜK MESAFELER KAT EDECEĞİZ

Cumhuriyet, milletimizin birlik ve bütünlüğünden, bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz verilmeyeceğinin ifadesidir. Karanlık emeller peşinde koşanlar, her zaman olduğu gibi bu günde tüm Türkiye’yi karşılarında tek yürek olarak bulacaklardır. Bizler, kardeşçe birbirimizi kucaklayarak, birbirimize sımsıkı kenetlenerek aydınlık yarınlarımızı hep birlikte kuracağız. İnanıyorum ki bundan sonra da Cumhuriyetimizin hedefleri doğrultusunda çok daha büyük mesafeler kat edeceğiz ve çok daha büyük başarılarla Cumhuriyetimizi taçlandıracağız.  Geçmişimiz, geleceğimiz, devletimiz ve vatanımız hepimizindir.

CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN

Bu duygu ve düşüncelerle; canlarını bu vatan, millet ve devlet uğruna feda eden, sahip olduğumuz tüm değerleri bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, değerli Kocaelili hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL