Vali Aksoy,Dünya Çocuklarını Ağırladı

47 Ülkeden Gelen Dünya Çocukları Vali Aksoy’u Ziyaret Etti 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 11. si düzenlenen 23 Nisan Uluslararası Çocuk..

Vali Aksoy,Dünya Çocuklarını Ağırladı

47 Ülkeden Gelen Dünya Çocukları Vali Aksoy’u Ziyaret Etti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 11. si düzenlenen 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivaline katılmak üzere ilimize gelen 47 ülkeden  çocuklar  Vali Hüseyin Aksoy’u ziyaret etti.

Valilik Akçakoca Toplantı Salonunda dünya çocuklarıyla bir araya gelen Vali Hüseyin Aksoy yaptığı konuşmalarında; “Dünyanın dört bir yanından gelen tüm çocuklarımıza ilimize hoş geldiniz diyorum. 23 Nisan Türkiye Büyük Millet Meclisinin kurulduğu günün yıldönümü. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk bugünü bütün çocuklara bayram olarak armağan etti. 23 Nisan günü ve haftası çocuklarımızın bayramı olarak Türkiye’de kutlanmaktadır. Bu bayramı daha anlamlı kılan dünya çocuklarınında bu bayrama Türkiye’de iştirak etmeleridir. İlimizde Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin himayelerinde dünyanın farklı ülkelerinden çocuklarımızla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımıza katılarak ayrı bir renk ve anlam katmaktadırlar. Bu anlamda buraya gelen bütün konuklarımıza tekrar hoş geldiniz diyorum. Kocaeli’den güzel anılarla ayrılmanızı diliyorum. Ülkemizi ve Kocaeli’yi bu kısa sürede birazda olsa tanıma fırsatı bulacaksınız. Bu birlikteliğin dünya barışına katkı sunmasını diliyorum. Kocaeli Türkiye’nin önemli bir şehri ve nüfus itibariyle 10. büyükşehridir. 1 milyon 906 bin nüfusa sahip. Asya ve Avrupa kıtalarının birleşme noktasında yer alan bir konumda. Ayrıca Karadeniz ve Marmara denizine kıyısı olan bir kent. Ayrıca Türkiye’nin en önemli sanayi kuruluşlarına ev sahipliği yapıyor. Umarım burada kaldığınız sürede kentimizi daha yakında tanıma fırsatı bulur, Kocaeli ve Türkiye ile ilgili güzel anılarla buradan ayrılmış olursunuz. Bizlere yaşattığınız güzel duygular nedeniyle teşekkür ediyor, ailelerinize selamlarımızı ve iyi dileklerimizi iletmenizi istiyorum.” diyen Vali ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, teşekkür etti.

Vali Aksoy’un konuşmalarının ardından dünya çocukları  ülkelerinden getirdikleri hediyeleri takdim ettiler.  Vali ise 47 ülkeden gelen çocuklara çeşitli hediyeler vererek, onlarla günün anısına fotoğraf çektirdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL