Vali Yavuz’dan Atıksu Arıtma Tesisinde İnceleme

Vali Seddar Yavuz, Asım Kibar OSB Atıksu Arıtma ve Geri Kazanım Tesislerini Ziyaret Ederek İncelemelerde Bulundu Bölgemizdeki su kaynaklarının korunması, sanayiye yüksek kalitede ve uygun fiyatta temiz su sağlanması amacıyla..

Vali Yavuz’dan Atıksu Arıtma Tesisinde İnceleme

Vali Seddar Yavuz, Asım Kibar OSB Atıksu Arıtma ve Geri Kazanım Tesislerini Ziyaret Ederek İncelemelerde Bulundu

Bölgemizdeki su kaynaklarının korunması, sanayiye yüksek kalitede ve uygun fiyatta temiz su sağlanması amacıyla faaliyet gösteren Asım Kibar OSB Atıksu Arıtma ve Geri Kazanım Tesislerini ziyaret eden Vali Seddar Yavuz, incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Ziyarette Vali Seddar Yavuz’a Asım Kibar OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar, Bölge Müdürü Sadiye Dişbudak, Mali İşler Müdürü Adnan Karaten,  Kibar Holding Proje Müdürü Mehmet Aydın ile yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.

Dengeleme Tankı, Biyolojik Arıtım ve Atıksu Geri Kazanım Tesislerini gezerek incelemelerde bulunan Vali Seddar Yavuz, Atıksu Geri Kazanım Tesisleri Sorumlusu Baran Demirli’den çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Yenilikçi ve ileri teknoloji ile düşük maliyetlerle elde edilen geri kazanım suyunun kullanılması sayesinde bölgenin rekabet gücünün ve üretim kapasitesinin artırılmasını sağlayıp, işletme maliyetlerini düşürerek iç ve dış pazarda sanayicilerin maliyet bazında rekabet gücünün artırılmasında ve bölgeye yatırım yapmak isteyen yerli ve yabancı yatırımcıların önünün açılmasında önemli katkı sağlayan tesisleri yerinde inceleyen ve son günlerde Marmara Denizi’nde görülen müsilaj sorununa ilişkin tesiste denetimler yapan Vali Seddar Yavuz:Temiz su rezervlerinin tükenmemesi adına su tasarrufu yapmak her vatandaşın görevidir. Bu kapsamda birçok açıdan ilkleri barındıran bu tesis, sadece su kaynaklarının korunması açısından değil, üretime istihdama ve ülke ekonomisine katkı sağlayan firmaların üretim maliyetleri açısından da çok önemli görevler üstleniyor. Ülkemiz ve ilimizin kalkınmasında emeği olan iş dünyasının her zaman yanındayız.” diyerek yetkililer ve işçilerle sohbet edip, başarı ve kolaylıklar diledi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL