Güncel Manşetler Spor

Yaz Spor Okulları Tam Gaz

Yaz tatilini verimli ve eğlenerek geçirmek isteyen öğrencilerin büyük bir ilgi gösterdiği Yaz Spor Okullarını ziyaret eden Belediye Başkanı Şevki Demirci, eğitim, sanat ve spor alanında dolu dolu geçirebilecekleri sportif..

Yaz Spor Okulları Tam Gaz

Yaz tatilini verimli ve eğlenerek geçirmek isteyen öğrencilerin büyük bir ilgi gösterdiği Yaz Spor Okullarını ziyaret eden Belediye Başkanı Şevki Demirci, eğitim, sanat ve spor alanında dolu dolu geçirebilecekleri sportif etkinlikleri öğrencilerle buluşturduklarını söyledi.

Yaz Spor Okullarına İlgi Büyük; 2.500 Öğrenci

Her yıl olduğu gibi bu yılda Yaz Spor Okullarını çocukların hizmetine sunan Çayırova Belediyesi, bu sene 2.500 öğrenci kaydı alarak başvuruları kapattı.  Eğitim alanında Kur’an-ı Kerim dersi veren Yaz Spor Okulları, Gitar kursu ile de çocukların sanatsal yönüne dokunuyor. Bu iki branşın yanı sıra Resim, Melodika,  Koro, Voleybol, Basketbol, Futbol ve Yüzme alanlarında eğitim veren spor okulları, 2.500 öğrencisi ile yoluna devam ediyor.

Demirci, “Çocuklarımıza Değerlerimizi Anlatıyoruz”

Kapalı Spor Salonları, Bilgievleri, Gençlik Merkezleri ve açık spor alanlarında devam eden spor okulları eğitimlerini ziyaret ederek, öğrenciler ve aileleri ile bir araya gelen Belediye Başkanı Şevki Demirci, çocukların eğlencelerine ortak oldu. Düzenlenen spor okullarında branşların tamamını ziyaret ederek çocuklarla güzel vakit geçiren Demirci, velilerin de taleplerini dinledi.

Birçok branşta devam eden Yaz Spor Okulları ile çocukların, eğitim, sanat ve sporu aynı anda yaşadıklarını dile getiren başkan Demirci, öğrencilerin tatillerini verimli geçirebilmesi adına bu tür etkinliklerin genişletilerek devam edeceğini belirtti. Yaz Spor Okulları sayesinde çocukların birçok branşta yeteneklerini geliştirme fırsatı yakaladıklarını söyleyen Demirci, gelecek yıllarda Yaz Spor Okullarının yeni yeni branşlara ev sahipliği yapacağını ve salon sporlarına daha ağırlık verileceğini vurguladı.

Mevcut tesislerde devam eden yaz spor okulları ziyaretlerinde çocuklarla da hoşça vakit geçiren Demirci, “Yaz Spor Okullarımız çocuklarımızın eğlenerek öğrendikleri, verimli bir tatil yapabildikleri önemli bir hizmettir. Bu anlamda bizler bu çalışmayı yaparken çocuklarımızın geleceğine, gelişimlerine katkı sunacak önemli dokunuşlar yapmayı da önemsiyoruz. Yaz tatillerini boşa geçirmemeleri adına bir çok çalışmayı aynı anda yürütüyoruz. İlkokul öğrencisinden, üniversite öğrencisine kadar bir çok öğrencimiz programlarımızdan faydalanıyor. Kaliteli zaman geçirmenin, tadını doyasıya çıkartıyor. Onlara Kur’an-ı Kerim dersi veriyor, aynı zamanda değerlerimizi de aşılıyoruz. Bunun yanı sıra sanat alanında da gitar, melodika, koro ve resim  kursu gibi çeşitli imkanlar sunuyoruz. Yaz Spor Okullarımızın bünyesini oluşturan sportif eğitimlerimizi de birçok branşta sürdürüyoruz. Burada kendi yeteneklerini keşfetmeleri adına çocuklarımıza özenle eğitim veriyoruz.” dedi.

 

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL