Yüzde 100 Başarı!

Okuma Yazma Seferberliği ve Okul Öncesi Eğitimde %100 Başarı  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde başlatılan okuma yazma seferberliğinde, Çayırova ilçesi %100 gibi üstün bir başarı yakaladı. Kaymakam Hasan Gözen’in..

Yüzde 100 Başarı!

Okuma Yazma Seferberliği ve Okul Öncesi Eğitimde %100 Başarı 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde başlatılan okuma yazma seferberliğinde, Çayırova ilçesi %100 gibi üstün bir başarı yakaladı.

Kaymakam Hasan Gözen’in eşi Şükran Gözen’in katkıları, Çayırova Belediye Başkanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürü, okul müdürleri, Öğretmenler, STK’lar ve Muhtarların üstün çalışmaları ile Çayırova’da okuma yazma bilmeyen nüfus kalmamıştır.

Ayrıca okul öncesi eğitime katılmayan çocuklar tek tek tespit edilerek, Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı anaokullarına ve İlçe Müftülüğüne bağlı kurslara yönlendirmesi yapılarak kayıt işlemleri gerçekleştirilmiştir. Çayırova’da 2018 – 2019 Öğretim yılında okul öncesi okullaşma oranı %100 seviyesine ulaşmış olup ilçede ikamet edip de okula gitmeyen okul öncesi öğrenci bulunmamaktadır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL