Güncel Manşetler Spor

Darıca Maratonu Hep Birlikte Koştu

Bu yıl 11 farklı ülkeden 1250 profesyonel atletin katılımıyla düzenlenen Uluslararası Darıca Yarı Maratonu ulusal ve uluslararası arenada ilçenin tanıtımına önemli katkı sağlarken, yaklaşık 10 000 kişinin katıldığı Halk Koşusu..

Darıca Maratonu Hep Birlikte Koştu

Bu yıl 11 farklı ülkeden 1250 profesyonel atletin katılımıyla düzenlenen Uluslararası Darıca Yarı Maratonu ulusal ve uluslararası arenada ilçenin tanıtımına önemli katkı sağlarken, yaklaşık 10 000 kişinin katıldığı Halk Koşusu renkli görüntülere sahne oldu.

Halk Koşusu’nda gencinden yaşlısına yaklaşık 10000 kişi 3 km. lik parkuru koşarken,  özellikle öğrenciler de eğitimi öğretmenlerinin öncülüğünde etkinliğe hep birlikte katılarak maraton heyecanına ortak oldular.

SPORU HER ALANDA YAYGINLAŞTIRMALIYIZ

Her yıl daha da büyüyerek ülkemizin en önemli spor organizasyonlarından birisine imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak , “Bu yıl altıncısını düzenlediğimiz Uluslararası Darıca Yarı Maratonu ile başta genç nesillerimiz olmak üzere her yaştan herkese sporu sevdirme çabasındayız. Bu yıl altıncısını düzenlediğimiz Uluslararası Darıca Yarı Maratonu’nun yanı sıra, Balkan Kros Şampiyonası ve Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası gibi uluslararası organizasyonlarla ilçemizi en iyi şekilde temsil etmenin gururunu yaşıyoruz. Üç yıl üst üste Avrupa Gençler Kros Şampiyonu olan karatede ise gençlerde Avrupa ve Dünya şampiyonlukları kazanan Darıca Belediyesi Eğitim Spor Kulübümüzün diğer branşlarda da aynı başarıyı tekrarlaması anlamında çalışmalarımız devam ediyor. Bu güzel etkinlikte bizlere destek sunan ve maratonda bizlerle birlikte olan bütün kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum.” diyerek düşüncelerini dile getirdi.

BRONZ KATEGORİYE YÜKSELİYOR

Bu yıl Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) kriterlerini yerine getiren Uluslararası Darıca Yarı Maratonu, Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği Temsilcisinin vereceği raporu bekliyor. Gelecek rapora göre Darıca Yarı Maratonu önümüzdeki yıldan itibaren “Bronz Kategori”de koşulacak. “Altın Kategori”de (Gold Label) koşulan Avrasya Maratonu’ndan sonra ülkemizde yapılan en önemli atletizm organizasyonu olan Uluslararası Darıca Yarı Maratonu bölge tanıtımına büyük katkı sağlıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL