Eğitim Güncel Manşetler

“Fen laboratuvarı eksikliğini bitireceğiz”

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Evliya Çelebi İmam Hatip Ortaokulu Okul Müdürü Muhammet Kocakaya, Okul Aile Birliği Başkanı Mehmet Turan ve üyelerini makamında..

“Fen laboratuvarı eksikliğini bitireceğiz”

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Evliya Çelebi İmam Hatip Ortaokulu Okul Müdürü Muhammet Kocakaya, Okul Aile Birliği Başkanı Mehmet Turan ve üyelerini makamında ağırladı. Görüşmede güçlü Türkiye’nin eğitimle geleceğe güvenle bakacağını vurgulayan Karaosmanoğlu, “Gençlerimizin eğitimlerine destek vermeyi kendimize görev addettik. Okullarımızda Fen Laboratuvarı eksikliğini gidermek için kentimizde büyük bir proje hazırlıyoruz” dedi.

“YATIRIMLARIMIZIN MERKEZİNDE İNSANIMIZ VAR”

“Bizim çocuklarımız değerlidir” diyerek düşüncelerini ifade eden Karaosmanoğlu, misafirlerine eğitim için ortaya koydukları emek için teşekkür de etti. Dünyanın en güzel çiçekleri bizim kızlarımızdır” diyen Karaosmanoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak göreve geldiğimiz ilk andan itibaren kentimizdeki tüm okullara ulaşmak, eksiklikleri gidermek için ilçe belediyelerimizle birlikte büyük bir çaba sarf ettik, etmeye devam ediyoruz. Yatırımlarımızın merkezinde insanımız var. Ancak insanımızın merkezinde de gençlerimiz var. Gerçekleştirdiğimiz her proje onların geleceğe güvenle bakabilmesidir” diyerek düşüncelerini ifade etti.

“EĞİTİM CAMİAMIZ GENÇLERİMİZİN MİMARLARIDIR”

Büyükşehir Belediyesi olarak kentteki vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak, hizmetlerimizle kaliteli yaşama kavuşmasını için gece gündüz çalıştıklarını da belirten Karaosmanoğlu, “Eğitim camiamız ülkemizin sahipleri olan gençlerimizin mimarlarıdır. Bilim insanından, ekonomiste, teknisyeninden mühendisine onlarca mesleğe insan yetiştiren öğretmenlerimizin emeklerini görüyor ve biliyoruz. Çok ulvi ve bir o kadar hayati öneme sahip bir mesleği icra ediyorlar. Çünkü güçlü Türkiye’yi sonsuza dek yaşatacak insan kaynağımızın yetiştirilmesindeki en büyük görevi öğretmenlerimiz yapıyor” diyerek sözlerini tamamladı. Görüşme karşılıklı fikir alışverişinin ardından sona erdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL