KOTO’nun paydaşları İl Müdürleri

Kocaeli Valiliği bünyesinde faaliyet gösteren il müdürleri, Kocaeli Ticaret Odası ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Kocaeli iş dünyasını ilgilendiren gelişmelerin paylaşıldığı görüşmede, görüş, öneri ve talepler de iletildi…

KOTO’nun paydaşları İl Müdürleri

Kocaeli Valiliği bünyesinde faaliyet gösteren il müdürleri, Kocaeli Ticaret Odası ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

Kocaeli iş dünyasını ilgilendiren gelişmelerin paylaşıldığı görüşmede, görüş, öneri ve talepler de iletildi.

Kocaeli’nin istişare noktası KOTO, ilgili tüm kurum ve kuruluşları iş dünyasının temsilcileriyle bir araya getirerek, iş insanlarının önünü açmaya devam ediyor. Ticarete doğrudan ve dolaylı etkisi olan tüm kurumların en yakın işbirlikçisi olan KOTO, Kocaeli Valiliği bünyesinde faaliyet gösteren il müdürlerini ikinci kez KOTO’da bir araya getirdi. İlk buluşmada olduğu gibi ticaretle ilgili gelişmelerin en yetkililerce paylaşıldığı toplantıda, Kocaeli iş dünyası temsilcileri gerek genel, gerekse işkollarını ilgilendiren konularda görüş, öneri ve taleplerini de iletme fırsatı buldu.

KATILIM YOĞUN OLDU

Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut’un, Meclis Başkanı Akın Doğan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Hüseyin Gezer, Volkan Yılmaz, Meclis Başkan Yardımcısı Alp Kayalar, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mikail Kayacı, Yönetim Kurulu Üyeleri; Abdurrahman Çuhadar, Ömer Efe ve Murat Barış ile birlikte ev sahipliği yaptığı toplantıya; Ticaret İl Müdürü Veysi Uzunkaya, Sosyal Güvenlik İl Müdürü Nurettin Nacar, Vergi Dairesi Başkanı Ayhan Yaman, Defterdarlık Dursun Ali Özel, Çevre ve Şehircilik İl müdürü Ahmet Kırılmaz, İl Kültür Turizm Müdür Yardımcısı Ayhan Zeren, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl müdürü Bekir Yümnü, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Nevzat Gilan, İl Tarım ve Orman Müdürü Nuri Al, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Salim Tekoğul, TÜİK Kocaeli bölge Müdürü Zeki Bostancı, Doğu Marmara Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdür Vekili Musa Aydemir, İl Göç Müdür Vekili Mehmet Erkoç, İl Sağlık Müdürlüğü Personel ve Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı Mehmet Demirer, KOTO Meclis üyeleri ile İl Kadın ve Genç Girişimciler İcra Kurulu üyeleri katıldı.

BAŞKAN BULUT: İL MÜDÜRLERİ EN ÖNEMLİ PAYDAŞLARIMIZ

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Başkan Bulut, buluşmaların iş dünyası için önemine değinerek, “İlimiz, ülkemiz ekonomisinin en önemli dişlilerinden birisidir. Hatta sağladığı katma değere baktığımızda, en önemlisidir. Bizim de KOTO olarak en önemli görevlerimizden biri, bu katma değeri üreten üyelerimizin sektörlerindeki sorunlarının, taleplerinin takipçisi olmak, gerek kamu kurum ve kuruluşları nezdinde, gerek diğer kent dinamikleri nezdinde bu sorunların çözümünü ilk elden ilgililere iletmek ve çözümünü aramaktır. Bu kapsamda il müdürlerimiz ve kamu yetkililerimiz bizim en önemli paydaşlarımızdır. Kendilerini, üyelerimizin sorunlarının çözümü noktasında her zaman destek aldığımız ve alacağımıza inandığımız makamlar olarak görüyoruz. İlimiz ve ülkemiz adına bu tarz toplantıların yaygınlaştırılması ve iş dünyasının talep ve beklentilerinin tartışılması son derece kıymetlidir” ifadelerine yer verdi.

GÜNCEL BİLGİLER PAYLAŞILDI

Başkan Bulut’un konuşmasının akabinde il müdürleri, kurumlarıyla ilgili bilgiler sunarak, iş dünyasını ilgilendiren konularla ilgili açıklamalar yaptı. Ticaret İl Müdürü Veysi Uzunkaya, 2. El Otomotiv alış-satış yetki belgesi müracaatlarında son günün 13 Ağustos Salı günü olduğuna vurgu yaparken, emlakçıların ise yılsonuna kadar yetki belgesi alması gerektiğini ifade etti. Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ahmet Kırılmaz da, imar affının 31 Aralık 2019 tarihine kadar uzatıldığı bilgisini verdi. Toplantı, meclis üyelerinin soru, talep ve görüşlerinin paylaşılmasıyla sona erdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL