“Önergemiz kabul edilseydi belki bu kazanın önüne geçebilirdik”

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Meclis Genel Kurulu’nda devam eden Bütçe görüşmeleri sırasında söz aldı. Türkkan, sabah saatlerinde Ankara’da meydana gelen tren kazası ile ilgili konuştu…

“Önergemiz kabul edilseydi belki bu kazanın önüne geçebilirdik”

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Meclis Genel Kurulu’nda devam eden Bütçe görüşmeleri sırasında söz aldı. Türkkan, sabah saatlerinde Ankara’da meydana gelen tren kazası ile ilgili konuştu.

“Bugün sabah Türkiye yine acı bir haberle uyandı. Ankara-Konya seferini yaparken “sinyalizasyon” hatası dedikleri bir mesele yüzünden 9 vatandaşımızın hayatını kaybetmesine vesile olan bir hızlı tren kazası haberiyle uyandık bugün. Allah’tan rahmet diliyorum hayatını kaybedenlere, geride kalan aile efradına ve yakınlarına sabrı cemil niyaz ediyorum.” diyen Türkkan AK Parti’yi eleştirdi:
ÇORLU’DAKİ KAZAYLA İLGİLİ ÖNERGEMİZ KABUL EDİLSEYDİ BELKİ BU KAZANIN ÖNÜNE GEÇEBİLİRDİK

“8 Temmuz 2018 tarihinde meydana gelen Çorlu tren kazasında 25 kişi hayatını kaybetmişti, 317 vatandaşımız yaralanmıştı. Biz bu kazada ihmal olup olmadığına dair bir araştırma önergesi vermiştik. Bu önergemiz Adalet ve Kalkınma Partisi Grubu tarafından reddedildi. Eğer 8 Temmuz tarihindeki bu tren kazasıyla alakalı araştırma önergemiz kabul edilseydi, hızlı trenle ilgili kurumlar, buna bağlı bakanlık bu konuda biraz daha ihtiyatlı, biraz daha dikkatli davranır ve bugün, o ihmal yüzünden meydana gelen kazanın önüne geçmiş olabilirdik. Meselelerin tartışılmasında, meselelerin konuşulmasında fayda var, Meclisin bundan kaçınmaması gerekiyor; muhalefet tarafından gelmiş olması bu meseleyi önemsiz kılmıyor.
Bugün, bu yaşadığımız kazada sinyalizasyon hatası olması biraz daha makul bir sebep olabilir ama umarım bir ihmal neticesi olmamıştır.
Tekrar rahmet diliyorum hayatını kaybeden vatandaşlarımıza.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL