Gebze Genel Güncel Manşetler Politika Yaşam

Seçim sona erdi, kazananları tebrik ediyoruz

Ercan: Seçmenin iradesine saygı duyacağız   28 Mart Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrası açıklama yapan İYİ Parti Kocaeli milletvekili adayı Gazeteci-Yazar Yüksel Ercan “ Seçim sona erdi, kazananları tebrik..

Seçim sona erdi, kazananları tebrik ediyoruz

Ercan: Seçmenin iradesine saygı duyacağız

 

28 Mart Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrası açıklama yapan İYİ Parti Kocaeli milletvekili adayı Gazeteci-Yazar Yüksel Ercan “ Seçim sona erdi, kazananları tebrik ediyoruz, Her zaman olduğu gibi seçmenin şaşmaz iradesine saygı duymak gerekiyor” dedi.

Ercan’ın seçim değerlendirmesi şu şekilde:

10 mart 2023 tarihinde başlayan seçim süreci 28 mayıs Pazar günü sona erdi, Kabul etmek gerekiyor ki arada geçen yaklaşık 3 aylık zaman dilimi son derece sert ve kırıcı söylemler ile başladı ve aynı sertlikte devam etti.

HAYAT DEVAM EDİYOR

Ancak hepimiz biliyoruz ki Türkiye’nin başta ekonomi olmak üzere son derece önemli ve büyük sorunları var, 03 Kasım 2002 yılında yapılan seçim itibarı ile ülkeyi yöneten bir siyasi partinin 29 mayıs pazartesi günü atacağı adımlar hepimizi en ince detaylarına kadar ilgilendiriyor.

Bu sabah itibarı ile hepimiz yine rutin işlerimize devam edeceğiz, Hepimiz ekmek mücadelesine kaldığımız yerden ”merhaba” diyeceğiz, hepimiz hayatımızı devam ettirebilmek adına var gücümüzle mücadeleye devam edeceğiz.

SEÇMENİ KUTLAMAK YERİNE KALBİNİ KAZANMAK LAZIM

Bu süreçte her zaman olduğu gibi seçmenin hür iradesine saygı duyacağız, siyaset ile az çok uğraşan birisi olarak seçmeni suçlamak yerine seçmenin kalbini neden kazanamadığımızın, seçmeni neden kucaklayamadığımızın muhasebesini yapmanın daha doğru bir siyaset tarzı olduğu gerçeğini asla unutmayacağız.

Seçimde kazanan tarafı tebrik ediyoruz, kaybeden taraflar içinde kaybetmenin dünyanın sonu olmadığını kendilerini dokuz ay sonra yapılacak yerel seçime hazırlamaları gerektiğini hatırlatıyoruz.

Seçmene inanmak, güvenmek, sonrasında da çıkan neticeyi hazmetmek gerektiğini de asla unutmamak gerektiğini bir kez daha belirtiyoruz.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL